Hizmetlerimiz

Mühendislik ve Projelendirme
Pronis, tüm güvenlik sistemleri alanında projelendirme hizmeti verir. Özellikle yangın ihbar ve söndürme sistemleri ile ilgili olarak hazırlanmış olan yangın yönetmeliği ve uluslararası standartlar (özellikle EN54 [Avrupa] ve NPB [Rusya]) çerçevesinde gerekli yangın şartnameleri hazırlanır. Yanısıra bir yangın sisteminin can damarı olan “Yangın Senaryosu”‘nu hazırlar ve hazırlanmış olan senaryoyu inceler.

İstenildiği durumlarda risk analizi ve keşif işleminden sonra bilgisayar destekli tasarım ortamında hazır mimari projeler üzerinde sistemlerin yatay (layout) yerleşimleri yapılır.

Anahtar Teslimi Sistem Tesisi
Kablo / kablo altyapı işçiliği ve cihaz montajı yanısıra aşağıda belirtilen mekanik altyapılar da dahil olmak üzere anahtar teslimi sistemler kurulur :

– FM200 sistemi boru tesisatı
– Hava örneklemeli (Aktif hava emişli) duman algılama sistemi

Devreye Alım / Süpervizörlük
Montaj aşamasında süpervizörlük hizmeti verilmektedir. Montaj aşamasından sonra gerekli testler uygulanarak sistem devreye alınır.

Operatör ve Teknik Personel Eğitimi
Devreye alım işleminden sonra son kullanıcı ile birlikte sistemin testi yapılır ve kullanıcı eğitimi verilerek gerekli dokümanlar teslim edilir. Talep edilmesi durumunda teknik personel eğitimleri de verilmektedir.

Satış sonrası hizmetler – Sözleşmeli / Çağrılı bakım hizmetleri
Hizmetini verdiğimiz tüm ürünler, üretim hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Bunun devamında, sistemin devreye alınmasından sonra sistem kullanıcıları ile bakım sözleşmesi imzalanarak sistemin periyodik olarak kontrolleri yapılır.