• gallery

  • gallery

  • gallery

  • gallery

Acil Anons

Siemens Genel Anons ve Sesli Alarm Sistemlerinin modüler yapısı insanları uyarmak ve güvenli şekilde tahliye etmek için gereken bir sesli alarm siteminin yüksek standartlarını karşılar. Ayrıca geniş alana yayılmış binalarda bir hoparlör sisteminin reklam duyuruları, eğlence veya dahili iletişim gibi ek faydalarını sunar. Sistem geniş bir uygulama yelpazesinde en kapsamlı ve güçlü çözümü sağlamak amacıyla ağ yoluyla birbirine bağlanabilir. Siemens Genel Anons ve Sesli Alarm Sistemi ayrıca doğrudan yangın alarmı kontrol paneline de bağlanabilir. Bu sayede yangın durumunda can ve mal güvenliği sağlanır.

Siemens Genel Anons ve Sesli Alarm Sistemlerinin modüler yapısı insanları uyarmak ve güvenli şekilde tahliye etmek için gereken bir sesli alarm siteminin yüksek standartlarını karşılar.
Ayrıca geniş alana yayılmış binalarda bir hoparlör sisteminin reklam duyuruları, eğlence veya dahili iletişim gibi ek faydalarını sunar.
Sistem geniş bir uygulama yelpazesinde en kapsamlı ve güçlü çözümü sağlamak amacıyla ağ yoluyla birbirine bağlanabilir.
Siemens Genel Anons ve Sesli Alarm Sistemi ayrıca doğrudan yangın alarmı kontrol paneline de bağlanabilir. Bu sayede yangın durumunda can ve mal güvenliği sağlanır.
– Hava alanları ve transfer merkezleri
– Alışveriş merkezleri
– Geniş ofis binaları
– Üniversiteler
– Kongre ve sergi salonu
– Endüstriyel ve tehlikeli tesisler

Ses Sistemi Merkezi
Anonslarınızı küçük ve büyük ölçekli binalar için tasarlanan ve geliştirilen bir seslendirme sistemi ile verin. Bu sistemi tesisinize entegre ederek giderlerinizi azaltın. Sezgili görüntü ve kendi kendini açıklayan dokunmatik ekran çağrı istasyonu kısa bir bilgilendirmeden sonra dakikalar içerisinde yapılandırılabilir ve Tek-İşlemde çağrı butonları daha hızlı cevap verilmesini sağlar. Vakitli anonslar kadar kaydedilen mesajlar da belirlenen saniyeler içerisinde sezgisel olarak çalıştırılabilir.

Güç Amplifikatörü
Yüksek Verimlilik, D Sınıfı 100V/70 Çıkış, 100 – 240 VAC giriş ve 24 VDC yedek güç kaynağı beslemesine sahip güç amplifikatörleridir. Sistem tasarlanırken aşağıdaki gibi birçok şekilde güç konfigürasyonu yapmaya olanak tanır. 1X500 / 2X250 / 4X125 / 4X60

Hoparlörler
1 Nisan 2011 tarihi itibariyle, EN 54-24 onaylı hoparlörlerin, DIN VDE 0833- 4 (Almanya) ve TRVB S 158 (Avusturya) standartları uyarınca sesli alarm sistemleriyle kullanılması gerekli kılınmıştır. Bunun sonucu olarak, şasileri su geçirmez ve nemli alanlarda kullanılmaya uygun yeni EN 54-24 standardına uyumlu Siemens hoparlörler piyasaya sürülmüştür. Bu hoparlörler 5824xx parça numarası aralığında bulunabilir. Tüm diğer hoparlörlerimiz, EN 60849 ve ayrıca VDE 0828 uyarınca geçerli olan sistemlerde kullanılabilir. Siemens, 6W, 10W, 12W, 15W, 20W, 24W, 30W, 40W, 60W olmak üzere birçok uygulama için uygun hoparlör seçeneği sunmaktadır.

Dijital Çıkış Modülü DOM
EN 54-16 bölümü DOM, merkezi kontrol elemanıdır. Tüm giriş/çıkış düzeneklerine yönelik arayüzü bulunmakla birlikte, hoparlör devrelerini yönetir ve izler. DOM iletişim kurduğu bir ağ aracılığıyla her türlü karmaşık sistem konfigürasyonu sağlayabilir. DOM dal ve/veya loop teknolojisi olarak kullanılabilir.

Güç Amplifikatör
Siemens güç amplifikatörü D sınıfı teknolojiler kapsamında EN 54-16 sertifikasyonuna, bağımsız iki ve dört kanal 100V doğrudan  çıkışlara, simetrik girişlere, ani akım sınırlmaya ve yeniden başlatma özelliklerine sahip yüksek teknolojili güç amplifikatörleridir. Sistem tasarlanırken aşağıdaki gibi birçok şekilde güç konfigürasyonu yapmaya olanak tanır.